O firmie

Nadać drewnu nowe życie

Wygląd drewna zależy od regionu, z którego pochodzi, a to jak się starzeje od wysokości nad poziomem morza. Drewno w górach starzeje się szybciej, bo pogoda jest tam bardziej zmienna. Po latach doświadczeń jesteśmy w stanie powiedzieć z jakiego rejonu pochodzą pojedyncze deski.

Marek Barczak, właściciel firmy, wybiera właściwy materiał

Marek Barczak, właściciel firmy

Nawiąż kontakt Poznaj opowieść
Duży Staw w Potoczku

Duży Staw w Potoczku

Miejsce

Bezkresne lasy i niewielkie uprzemysłowienie sprawiły, że Europa Środkowo-Wschodnia to kraina starego drewna. Specyfiką tego regionu jest mnogość małych gospodarstw. Ich podstawowym budulcem od zawsze było drzewo – ręcznie ścinane przez tutejszych drwali. Czasy się zmieniają, drewniane budynki są zastępowane murowanymi. To ostatni moment, żeby pozyskać materiał, obrabiany z legendarną ciesielską precyzją.

Detale materiału wokół sęka, uzupełnionego.

Ten piękny materiał znajduje się w naszej ofercie

Zobacz produkty

Ludzie

Marka „Stare Drewno” to zgrany zespół fachowców skoncentrowanych na wspólnym celu. Obróbka starego drewna to rzemiosło, do którego dochodzi się latami. Dlatego praca to nasza pasja i robimy wszystko, żeby nasz klient widział to na każdym etapie współpracy.

Nasi specjaliści przygotowują materiał
Brakujące sęki trzeba uzupełnić ręcznie
Nasz pracownik uważnie przycina materiał
Marek Barczak, właściciel firmy, wybiera właściwy materiał

Materiał

Nasze produkty powstają tylko z oryginalnego starego drewna. Nie zajmujemy się postarzaniem nowych desek. Pracujemy tylko na autentycznym materiale, którego wiek to minimum 30 lat. Wiele budynków, z których odzyskujemy drewno posiada wyryty rok powstania. Najstarszy z nich pochodził z 1896 roku. To 120 lat historii!

Klimat oraz pogoda wybarwiają drewno i uwydatniają jego słoje w sposób nieosiągalny dla człowieka. Pielęgnujemy naturalne piękno tego szlachetnego materiału i tylko w minimalny sposób ingerujemy w jego wygląd.

Zdjęcie licznych sęków leżących na drewnie i czekających na włożenie ich w miejsce brakujących

Od 2005 roku, razem z grupą fantastycznych ludzi, dajemy nowe życie staremu drewnu.

Zdjęcie grupowe, wspaniały zespół Starego Drewna
Skontaktuj się z nami

Zobacz także